powertepach.pl
twitter facebook rss

Duden i Kursulu Selalesi-Turcja

Przyjechaliśmy do Antalyi około 15.00 więc od razu ruszamy na poszukiwanie noclegu. Jako że Antalya to wielki turystyczny kurort więc nie sprawia to wielkiego problemu. Ruszamy jeszcze wieczorkiem na mały wstepny rekonesans po starej Antalayi.

Antalya Turcja

Antalya Turcja

Antalya Turcja

Antalya TurcjaNastępnego dnia postanowiliśmy zwiedzić pobliskie Duden Selalesi i Kurnsulu Selalesi.

A więc lecimy dalej.
Dzień zapowiadał się na dośc ciepły, więc wizyta na wodospadach wydawała się być słuszną.
Na Duden Selalesi łatwo trafić prowadzą tam drogowskazy przez całą Antayę.Należy dojechać do dzielnicy Habibler i przy ulicy Selale znajduje sie wejście do Parku Duden Selalesi. Bilet kosztuje 2,50 YTL. W Duden Selalesi panuje fajny mikroklimat jakby włączył ktoś klimatyzację. Bardzo przyjemne miejsce w gorące południe w Pamfilii. Właściwie jest to Górny Duden Selalesi ponieważ wodospady Duden selalesi dzielą sie na górny i dolny wpadajacy bezpośrednio do morza.

Duden Selalesi

Duden Selalesi TurcjaWodospad znajduje sie na rzece również noszącej nazwę Duden.

Duden Selalesi TurcjaCzuć było że woda jest zimna i wypływa z „głębokich” jaskiń. Wokół wypalona okolica, a Park Duden Selalesi ( i Kurnsulu Selalesi) to oazy zieleni. Miejsce pikników Turków z Antalyi.

Duden Selalesi Turcja

Duden Selalesi TurcjaDuden Selalesi TurcjaDuden Selalesi Turcja
Czas na położone nieopodal Duden Selalesi, Park Kurnsulu Selalesi, mniej spektakularne wodospady ale za to bardziej urokliwa okolica.

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi TurcjaKurnsulu Selalesi TurcjaKurnsulu Selalesi Turcja

Duden Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi Turcjagdy znajomi zobaczyli zdjecia z Kurnsulu Selalesi orzekli-RAJ i trzeba się zgodzić urzekające miejsce.

Wodospad jest położony na północny zachód od Antalyi na rzece Aksu.Wejscie do parku również z tego co pamietam to koszt około 3 YTL.

Kurnsulu Selalesi Turcjaoto wyraz twarzy szczęśliwego człowieka na Kurnsulu Selalesi, jak niewiele potrzeba kobiecie

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi TurcjaBłękit wody był porażający. Krasowe dno rzeki Aksu daje Hollywodzki efekt  niemal jak w „Piratach z Karaibów” :) .

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi Turcjamała dżungla na Kurnsulu Selalesi

Kurnsulu Selalesi TurcjaKurnsulu Selalesi Turcja

P1120154Kurnsulu Selalesi TurcjaSam Park Kurnsulu Selalesi nie jest zbyt wielki, mozna go obejść tradycyjna ścieżka w kilka godzin. Najpierw idziemy jedna strona rzeki Aksu do mostka a następnie wracamy po drugiej stronie parkiem piniowym. Właśnie po drugiej stronie znajduje sie miejsce piknikowe Turków, gdzie trafiliśmy na spory ruch.

Kurnsulu Selalesi Turcja

Kurnsulu Selalesi TurcjaKurnsulu Selalesi TurcjaKurnsulu Selalesi TurcjaFajne jest na Duden Selalesi i Kurnsulu Selalesi to, że można wejśc pod te wodospady do znajdujacych sie tam wnęk skalnych i ochłodzenie się kroplami wody.

I na koniec o ile pamietam Radziu ta Turczynka ci sie podobała :)

P1120104

Trudno opisywać takie miejsca. Dlatego może niech zdjecia oddadzą troche z ich niepowtarzalnego charakteru.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Submitted in: Turcja |