powertepach.pl
twitter facebook rss

Drvenik i Riwiera Makarska – Chorwacja

Właściwie to planowaliśmy w tym roku wycieczkę do Czarnogóry, a Croatia miała być tylko etapem na wolny powrót do Polski. Jednakże jakoś tak wyszło (zapewne z uwagi na niewielkość Montenegro), że przyjechaliśmy do Chorwacji trochę wcześniej i w sumie zamiast przejechać do Polski zostaliśmy jeszcze kilka dni na Makarskiej Riwierze.

Zaton Doli przejście graniczne ChorwacjaZatem opuszczamy Żupę Dubrovnicka i jedziemy w stronę Riwiery Makarskiej, oczywiście bez konkretnego planu na nocleg.

I jakoś tak się składa ze lądujemy w Drveniku, właściwie to jeszcze w środku maja było pusto, nawet w większości apartamentów nie było właścicieli (a może z powodu pory obiadowej). W Drveniku jeszcze nie mieszkaliśmy, ale skoro udało się dogadać na pokój za 25 Euro to zostaliśmy bo miejscowość była niewielka i spokojna….i pomyślałem by popróbować różnych miejsc na Riwierze.

Drvenik ChorwacjaI powrócił Chorwacki sposób parkowania nad przepaściami.

Drvenik ChorwacjaDrvenik ChorwacjaDrvenik to takie typowo riwiero – makarskie miasteczko w którym poza plażą i sezonowymi sklepami nic nie ma. Po zakupy musieliśmy jeździć do Makarskiej ….gdzie przy głównej drodze znajduje się Lidl..więc asortymentowo i cenowo było jak w Polsce.

Drvenik ChorwacjaDrvenik ChorwacjaDrvenik ChorwacjaDrvenik ChorwacjaNo cóż Drvenik to tylko leżakowanie i kąpiele w morzu …ale przynajmniej był spokój i cisza.

Drvenik ChorwacjaNastępnego dnia postanowiliśmy ponownie zobaczyć słynną Makarską. Właściwie to w samej Makarskiej jeszcze nie byliśmy (nie licząc przejazdu przez nią dalej na południe).
Jednak mina Głównego Recenzenta sama mówi z siebie.

Makarska ChorwacjaMakarska ChorwacjaMakarska nam się nie spodobała, taki sobie plastikowy moloch. Jedynym plusem był miejscowy supermarket .
Postanawiamy poszukać jak zwykle czegoś bardziej ustronnego i kameralnego. I pomiędzy Makarską a Drvenikiem znajdujemy taka fajna zatoczkę.zatoka pomiędzy Makarską a DrvenikiemP1220949P1220953No i w tym momencie jak to zwykle (drugi już raz w Chorwacji) popsuł się aparat. No cóż reszta zdjęć musiała być robiona telefonem komórkowym. Był jednak miły akcent dnia. Do zatoczki przypłynęło stado delfinów by  w niej polować.

Dzień kończymy wizytą na Naszej ulubionej plaży w Chorwacji Velika Duba w okolicy Zivogosce. Trafiliśmy tu kilka lat temu i jeżeli jesteśmy w okolicy zawsze tu zaglądamy. Tylko trzeba na naturystów uważać po lewej stronie.

Velika Duba Chorwacja

2012-05-10 15.53.13

Drvenik, ChorwacjaPo powrocie do Drvenika ..sąsiad jednak okazał się twardszy.ośmiornica z chlebemPrzyszedł czas na wieczorną Hobotnicę z kruchem :)

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Submitted in: Chorwacja | Tagi: , , ,