powertepach.pl
twitter facebook rss

Czarnogóra-Kanion Pivy

Do Czarnogóry wjeżdżamy od strony przejścia granicznego z Bośnią i Hercegowiną w Hum. Po stronie Czarnogórskiej od razu polepsza się droga i kanion rzeki Piva staje się bardziej stromy. W przejściu granicznym dostajemy ulotkę o niebezpiecznych drogach Czarnogóry. I bez opłaty klimatycznej (która raz jest w wysokości 10 Euro, raz jej nie ma) wjeżdżamy do Montenegro :)

Kanion rzeki Piva

Słynny most na rzece Piva ... i żeby nie było że nie byłem :)

Słynny most na rzece Piva … i żeby nie było że nie byłem :)

Nie przypominam sobie by po drodze w Kanonie Pivy również istniała jakaś infrastruktura turystyczna (chociaż w miejscowości Pluzine było jakieś przekierowanie na hotel Piva i jakieś resteuracje) czy też drogowa (pomiędzy Foča w Bośni a Niksič nie pamiętam żadnej stacji paliwowej). Droga wije się wzdłuż kanionu, biegnie przez zaporę i pierwszą  większą miejscowością z bazą hotelową jest Niksič. Jednak ceny hoteli wysokie i nic ciekawego poniżej 50 Euro za pokój nie udało się znaleźć więc ruszyliśmy dalej w stronę wybrzeża.

Malownicza trasa E762

 

Droga E762 i dzielna Sorcia :)

Droga E762 i dzielna Sorcia :)

Droga E762 i dzielna Sorcia :)

Jezioro Pivskie

Jezioro Pivskie

Jezioro Pivskie

Jezioro Pivskie

Tym razem Nacionalni Park Durmitor odpuszczamy, priorytetem staje się dotarcie do wybrzeża. Nie byliśmy przygotowani na górskie wędrówki. Napewno następnym razem.
Może gdyby udało nam się znaleźć jakiś nocleg w Niksić, ale pomimo naszych wysiłków poszukiwawczych ceny okazały się nieco zaporowe. Jak myślę z uwagi na nieliczna bazę hotelową i brak prywatnych apartmani.

Widok na Nacionalni Park Durmitor

Widok na Nacionalni Park Durmitor

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Submitted in: Czarnogóra | Tagi: , , , , , , , , ,